Youtube Değişiyor
Yazan: admin, 28 December 2012

App Store üzerinden kullanıma sunulan YouTube Capture isimli ücretsiz uygulamayla iPhone ve iPod Touch kullanıcıları, hızlı bir şekilde video oluşturup Youtube‘a yükleyebilecek. Google ya da Youtube hesabıyla kullanılan uygulamayla ayrıca Google+, Facebook ve Twitter’a da video yüklemek mümkün.

ca

Uygulamada, hataları engellemek için sadece manzara seçeneğinde çekim yapmaya izin veriliyor. Chip’in haberine göre istenirse özellikler kısmında bu ayar değiştirilebiliyor. Telefon yatay konuma getirildiğinde otomatik olarakvideo kaydını başlatma seçeneği de bulunuyor. Video kaydı tamamlanıp durdurma tuşuna basıldığında, videonun kamuya açık mı yoksa özel mi olacağı soruluyor. Yükleme yapılmak istenen sosyal ağ tercih edildikten sonra renk düzeltme ve dengeleme gibi seçenekler sunuluyor. Bundan sonrası Youtube’a video yüklemekten farksız: videonun uzunluğu belirleniyor, müzik ekleniyor (ücretsiz müzik seçeneği burada da mevcut) ve video çözünürlüğü (480p ya da 720p) seçiliyor.

Şu an için sadece App Store üzerinden indirilip tabii ki sadece iOS‘lu cihazlara yüklenebilen uygulamanın Android sürümü üzerinde çalışıldığı da gelen bilgiler arasında.