Sosyal Medya Mekan Tanımıyor
Yazan: admin, 04 December 2012

Sosyal medya zaman ve mekanda sınır tanımıyor. Her zaman her yerde online olup bu büyülü ortamı yaşayabiliyoruz. Yazıda bahsedeceğimiz konu da bu çılgınlığı ispatlamak adına yapılmış bir anket.

İşte buyrun sonuçlar;

ABD‘de yapılan bir araştırma, sosyal paylaşım ağlarına en çok iş yerlerinden girildiğini ortaya koydu. Aynı araştırmada ABD‘de 18-24 yaş arası gençlerin yüzde 32′sinin sosyal ağlara tuvaletten bağlandığı bilgisine de ulaşıldı.

Nielsen Enstitüsü tarafından yapılan araştırma, 25-34 yaş grubundakilerin yüzde 51′nin sosyal ağlara iş yerlerinden bağlandığını ortaya çıkardı. Bu sonucu okuyan iş verenlerin tepkisini merak ediyoruz!

Katılımcıların yüzde 46′sının sosyal ağlara cep telefonundan bağlandığını gösteren araştırma, bu rakamın geçen yıla oranla yüzde 10 artığını işaret ediyor.

Geçen yıl yüzde 3 olan sosyal ağlara tabletten bağlanma oranının bu yıl büyük bir artışla yüzde 16′ya çıktığı belirtildi.

Amerikalı 18-24 yaş arası gençlerin yüzde 32′si ise sosyal ağlara tuvaletten bağlanıyor. Bu rakam da tuvalette insanların neden uzun kaldığını da gösteriyor!

Araştırma, geçen yaz, 18 yaş üstü bin 998 kişi üzerinde yapıldı.

hires