Snapdragon İşlemci ile Çalışan Windows 10 PC Geliyor
Yazan: admin, 09 December 2016

Qualcomm ve Microsoft, Snapdragon işlemciler ile çalışan Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlar için iş birliğine geçtiklerini duyurdu.

Snapdragon, Windows 10 PC’leri çalıştıracak ve form faktörleri geliştirmesini mümkün kılacak ayrıca mobiliteyi bulut işlemlerine taşıyacak.

Microsoft’dan gelen açıklamaya göre Snapdragon ile beslenecek bilgisayarlar, touch, pen ve windows hello gibi tüm özellikleri mobil anlamda kullanabilme avantajı da sağlıyor.

Snapdragon işlemcili bu bilgisayarlar Adobe Photoshop, Microsoft Office ve Windows 10 Oyunlarının dahil olduğu Windows uygumalarını destekleyecek şekilde üretiliyor.

Microsoft’un Windows ve Cihazlar Grup Başkan Vekili Terry Myerson ise açıklamasında, “Qualcomm Technologies ile Windows 10’u ARM ekosistemine getiriyor olmaktan ötürü heyecanlıyız. Müşterilerimizin oldukları her yerde yaratıcılıklarını güçlendirmek için yeni yöntemler aramaya devam edeceğiz. Windows 10’u Qualcomm Snapdragon’un güç verdiği ince, hafif, verimli güç tüketen ve her zaman bağlantılı cihazlara getirmek, müşterilerimizin sevdiği “touch”, “pen” ve “Windows Hello” gibi inovasyonları her zaman her yerde ulaşılabilir yapmak için attığımız bir adımdır.” dedi

Snapdragon işlemci ile çalışan Windows 10 işletim sistemli bilgisayarların 2017 yılının ilk yarısında satıa sunulması bekleniyor.