Oyun Yapımcıları Google+’tan Çekilmeye Başladı
Yazan: admin, 19 June 2012

Google+ ilk açıldığında her şey yolunda gidiyordu. Milyonlarca insan yeni sosyal ağa üye olmuş, paylaşımlara başlamıştı. Sosyal ağda yeni üyelerine birçok yeni oyun sunuyordu. Ama Google+ nedense bir türlü istenen ilgiyi görüp atlama yapamadı. Derken Pinterest çıkageldi ve Google+’ın önüne geçti.

Zaten sayısı az olan Google+ oyunlarının yapımcıları da artık bu ortamdan kendilerine fayda geleceğine olan inançlarını yitirmiş olacaklar ki yavaş yavaş çekilmeye başladılar. Son olarak EA’nın PopCap bölümü tarafından geliştirilen Bejeweled Blitz dünden itibaren sosyal ağdan çekildi. Bejeweled ile birlikte Wooga’nın da Diamond Dash ve Bubble Island gibi oyunlarını Temmuz başında çekmesi bekleniyor. Yine aynı şirket Mayıs ayında da Monster World’ü sosyal ağdan kaldırmıştı.

 

Oyun geliştiricilerinin Google+’ı terk etmelerinin en büyük nedeni Facebook’ta aynı oyunların çok daha fazla kişi tarafından oynanıyor olması. Aynı oyuncularında tekrar aynı oyuna başka bir sosyal ağda başlamak istememesi.

 

Şu an Google+’ta kırka yakın oyun buluyor. Ama geliştiriciler çekilmeye devam ederse Google kullanıcıların ağını daha aktif kullanmasını teşvik etmek amacıyla elden geçirmek zorunda kalabilir.