iOS Adobe Reader Yayında
Yazan: admin, 23 October 2011
Dünyanın en çok kullanılan ve en büyük  tasarım yazılımı olan Adobe firması PDF reader’in iOS için yapılmış sürünümünü yayınladı. Peki bu yenilik ile neler değişti?
Nihayet yeni sürüm yayınlandı. Bu uygulama sayesinde iPhone, iPad ve iPod Touch gibi cihazlarda Adobe PDF Reader’dan yararlanabiliyor olacaklar. Adobe PDF Reader ücretsiz olarak sunulmakta olup içerisinde birçok yenilik ve özellik barındırıyor.
Bunlardan bazıları:  E-postalardan, İnternet üzerinden veya cihazınızın içinde bulunan PDF dosyaları görüntülülenebiliyor.  Masaüstü bilgisayarlarımız da olduğu gibi iOS sürümünde de, PDF Portfolio ve şifrelenmiş PDF dosyaları gibi pek çok PDF türü okunabilecek. iOS sürümünde: dosyanın içinde metin arama, yer imleri desteği, yakınlaştırma (zoom), e-posta yoluyla paylaşma, kopyalama/yapıştırma, tek sayfa ya da sürekli kaydırma modu gibi özelliklerin yanında, iOS AirPrint ile kablosuz baskı özelliğine de sahip.

Yeni iOS uygulamasının yanı sıra Adobe bir de Android için Android Reader‘ı piyasaya çıkardı. Bu sayede Android kullanıcıları akıllı telefonlarından ve tabletlerinden PDF dosyalarına Adobe ile de erişebilecekler.

Bu gelişme pek çok kullanıcıyı mutlu edecek gibi görünüyor.