Google’dan Web Reklamları ile İlgili Sevindirecek Çözüm!
Yazan: admin, 21 July 2016

Birçok kişi internetde sörf yaparken önüne çıkan abuk subuk reklamlardan çok rahatsız olduğunu biliyoruz. Hatta bu reklamlardan kurtulmak için reklam engelleyici yazılımlar tercih eden kullanıcılar var. İşte internet kullanıcılarının bu rahatsızlığını bilen google bu reklamların olumsuz etkilerini kaldırmayı amaçlayan bir teknolojiyi test ediyor.

Bu teknolojinin adı reklamların daha hızlı açılmasını sağlayan A4A (Amp for ads) adında bir yazılım. İnternet reklamlarından büyük gelir elde eden google bu geliştirdiği yeni teknoloji sayesinde reklamların verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırmak istiyor. Google’a göre bu teknoloji sayesinde reklamlar 10 kat daha hızlı açılabilecek.

Google’ın asıl üstüne yoğunlaştığı konu ise akıllı telefonlar ve tabletler. Bu cihazlar için geliştirdiği Amp ( Accelerated Mobile Pages) teknolojisi mobil cihazlarda daha düşük güç tüketimiyle daha uzun pil ömrü sağlıyor. Ayrıca reklam görüntülenme hızını da önemli ölçüde artırıyor. Google’ın test ettiği bu teknolojinin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.