Google SMS Kardeşliği
Yazan: admin, 22 October 2012

weHackerler internet dünyasının en büyük kabusu. Hele ki bir Google hesabınız varsa ve bu hesapla diğer tüm sosyal ağlara bağlı iseniz, bir şifrenizin ele geçirilmesi ile tüm özel hayatınızı başkasına devretmiş olabilirsiniz. Hayal edin…Kabus!

Önlem alamaz mıyız? Elbette alırız. Google bunun için çok özel bir çare düşünmüş. Size kalan ise sadece uygulamak.Öncelikle ilk yapmanız gereken cep telefon numaranızı Google ile paylaşmanız. Google hesabınıza kimlik doğrulamayı etkinleştirmeniz  bilgilerinize ulaşılmasını zorlaştıracaktır. Hatta kimlik doğrulama esnasında telefonunuza gelecek olan mesajdan, bazı şeylerin yolunda gitmediğini anlayabilirsiniz.

Evet; şimdi yapmamız gerek en önemli şey: Google hesabımız için kimlik doğrulamayı etkinleştirmek.

1. İlk olarak Gmail ayarlarına girin. Daha sonra Hesaplar ve İçe Aktarma > Diğer Google hesabı ayarları (Hesap ayarlarını değiştir altında) yolunu izleyin.

2. Açılan hesaplar penceresinde sol taraftaki menüden Güvenlik‘e tıklayın.

3. 2-adımlı doğrulama altında Durum: Kapalı ibaresini göreceksiniz. Yanındaki Düzenle düğmesine tıklayın. Ekrandaki yönergeleri izleyerek oturum açarken 6 haneli kodun telefonunuza gelmesini sağlayabilirsiniz.

Artık güvendesiniz. Rahatlayın :)