Google Gözlük Üretiyor
Yazan: admin, 27 December 2011

google_gozluk 2012Google laboratuvarları bugünlerde hareketli. Hem de çok ilginç bir deneyim yaşatmak adına bu hareketlilik yaşanıyor. Ürettikleri teknoloji bir gözlük. Evet yanlış duymadınız. Gözlük..

Internet devi olan ve daha sonra Android ve Chrome OS ile yazılım piyasasında da hakimiyet kuran Google, gizli labaratuarlarının bulunduğu Goole X’de üretildiği iddia edilen gözlükleri ile ilgili duyumlar ortaya çıktı.

Kullanıcıların internette arama yapabileceği bu gözlükler, Android benzeri bir işletim sistemine sahip olacak. Yan saplarda bulunan düğme ile arama yapan gözlük, etraftaki restoran, otel, iş yerleri ve özel yerler gibi alanları arayabilecek.  Tabi Apple Siri gibi bir teknolojinin de kullanılabileceği konuşuluyor. Gerçi Android’deki sesli arama teknolojisi de oldukça başarılı.

Google mühendislerinin çoğu gözlüklerle ilgili projeler için iş saatlerinin yüzde 20′sini harcıyor.

Savaş uçaklarında kullanılan teknolojilere benzer teknolojiler yakın bir gelecekte günlük hayatımıza girecek. Bu teknoloji Google’ın rakibi Apple’ın sesli komut sistemi Siri’ye alternatif bulduğu söyleniyor.

Bu teknolojiye internet kullanıcıları alışabilecek mi tartışmaya açık bir konu ama bilişim dünyası nereye gidiyor sorusunu sorduracak cinsten bir gelişme