Facebook Mobilde Lider
Yazan: admin, 05 January 2012

facebook-mobile-likes-squareFacebook uygulaması mobil platformalarda da en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi. Hatta en önde geleni de denebilir. Öyle ki mobil platformlarda Facebook aplikasyonunu kullananların sayısı 300 milyonu geçti. Yakın zamanda Apple da Facebook uygulamasını mağazasına koymuştu. Yapılan araştırmada en çok iOs ve Android kullanan kullanıcıların Facebook uygulamasını indirdiği göze çarpanlar arasında.

Rakamlara bakacak olursak iOs tarafında  rakam 117 milyon. Buna karşılık Android cephesindeki rakam 87 milyon. Blackberry ise aralarında en şanslı olan marka. Çünkü cihazlar dağıtıma çıkarken Facebook önceden yüklenmiş oluyor.

Facebook geleceğin mobil cihazlarda olduğunu kabul eden markalardan bir tanesi. Yaptıkları resmi açıklamalarda Facebook’un tüm trafiğinin %33′ünün mobil cihazlardan geldiğini ortaya konulmuştu. Bu oran ilerleyen dönemlerde çok ciddi bir yükseliş yaşayacak. Bu yüzden Facebook mobil platformdaki varlığını arttırmak amacı ile sürekli güncellemeler yapıyor. Tüm gelişmeleri kendi sayfasından takip edebilirsiniz.