Yazan: admin, 16 December 2016
kaan_n1_thumb

Başarı Elektronik tarafından tanıtımı yapılan ve tamamen türk mühendisler tarafından yapılan Kaan N1 üstün özellikleri ile dikkat çekiyor. Orta segment için iddalı bir telefon olan Kaan N1 premium tasarımı ile de göze girmeyi başarıyor.

Devamı »
Yazan: admin, 09 December 2016
snapdragon

Qualcomm ve Microsoft, Snapdragon işlemciler ile çalışan Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlar için iş birliğine geçtiklerini duyurdu. Snapdragon, Windows 10 PC’leri çalıştıracak ve form faktörleri geliştirmesini mümkün kılacak ayrıca mobiliteyi bulut işlemlerine taşıyacak.

Devamı »
Yazan: admin, 02 December 2016
nokiap1

2013 yılında rekor bir ücretle Microsoft’a satılan Nokia buna rağmen kendinden beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremedi. Microsoft’un kendi geliştirdiği Windows Phone işletim sistemini kullanan telefon android tabanlı cihazların oldukça gerisinde kalarak beklenen satış hedeflerine ulaşamadı hatta hiç ulaşamadı diyebiliriz.

Devamı »
Yazan: admin, 15 August 2016

Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülkesi Çin’de internet kullanıcı sayısı 700 milyona ulaştı. Bu sayı toplamda dünyadaki insanların yarısının da internet kullanıcısı olması demek oluyor. Dünya üzerindeki en kalabalık internet kullanıcısına ulaşan Çin’in online internet nüfusu 700 milyona ulaşarak bir rekora imza attı.

Devamı »
Yazan: admin, 03 August 2016

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, büyük bir başarıya imza atarak dünyanın en büyük sosyal ağlardan biri olan LinkedIn’i satın aldı. İş dünyasındaki insanların birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan sosyal ağ LinkedIn’i satın alarak bünyesine kattı. Microsoft, bu satın alma için tam 26.2 milyar dolar (yaklaşık 75 milyar TL) ödedi.

Devamı »