Facebook Kupon Veriyor
Yazan: admin, 19 December 2011

Facebook artık markaların kendilerini tanıtması ve ürünlerini pazarlaması açısından çok büyük bir pazar. Burada müşterileri ile birebir iletişim haline geçebiliyorlar. Hal böyle olunca, marka memnun, tüketici memnun iken Facebook bu bağı güçlendirmek için yeni atılımlar yapma kararı alıyor.

Bu anlamda bir yenilik bu yazımızın konusu; inside Facebook tarafından yayınlanan bir rapor, Facebook’un sponsorlu ve display reklamlarından sonra, firmalara hayranlarına kupon sunmalarına olanak tanıyan kuponlu reklamları denemeye başlattığını belirtiyor. Firmaların duvarlarında kupon yayınlamalarının ardından, bu kuponu reklam olarak Facebook üzerinde paylaşmalarını sağlayan bu yeni uygulama ile kullanıcılar, markanın duvarından ya da reklam üzerinden kupona ulaşabilecekler.

Kuponu kullanmak isteyen tüketiciler reklama tıkladıklarında, Facebook’tan kuponun içerisinde bulunduğu bir e-mail alacaklar. Kullanıcıların dilerse eğer kuponu kendi arkadaşları ile de paylaşabilecek.

Uygulama henüz sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edliyor. Ancak çok kısa bir süre içerisinde kuponlar sahipleri ile buluşacak.