Fab.com Yatırım Aldı
Yazan: admin, 12 December 2011

Yıllar önce internettten alışveriş mi yapılır derken şimdi market alışverişlerimizi dahi internet üzerinden yapıyoruz. Online alışveriş sitelerinin yavaş yavaş güven sağlaması yeni projelere de cesaret verdi. Özellikle 2011 e-ticaret açısından zirve yaptı diyebiliriz. Grup satınalma siteleri, private shopping derken artık herkesin hayali bir e-ticaret projesi gerçekleştirmek.

Şimdi bu yazımızda yine bir e-ticaret başarısını okuyacaksınız. ABD’de 6 ay önce hizmete başlayan online tasarım ev ürünleri satış sitesi Fab.com iştah kabartan bir yatırım aldı. Yatırım firması Andreessen Horowitz‘den 40 milyon dolarlık nakit para yatırımı alan firmanın yönetim kuruluna, eski PayPal Başkanı, aynı zamanda eski Ebay Kuzey Amerika Genel Müdürü ve restaurant rezervasyon sistemi Opentable CEO’su Jeff Jordan da katılacak. Fab.com, 6 ay içerisinde 1.2 milyon üyeye ulaşırken, üye kazanımlarının %50′sinin sosyal medyadan geldiğini belirtti. Siteye gelen üyelerinin yarısının ise son 2 ay içerisinde kazanıldıkları firma yetkilileri tarafından açıklandı.

Piyasa bu kadar hareketli iken, geç kaldık mı acaba diye düşünen pek çok okuyucumuz olduğuna eminiz. Ancak hiçbirşey için geç olmasa gerek. Fab.com henüz 6 aylık… Böyle değerli bir proje belki bu sefer bizim içimizden çıkar ne dersiniz?