E-Kitap Zirvede
Yazan: admin, 04 December 2011

Tabletler hayatımıza girdiğinden beri kitap ve dergi okuma alışkanlıklarımız da değişikliğe uğradı. Hatta sırf kitap okumak için cihazlar girdi hayatımıza. E-kitap günden güne popülerliğini arttırırken 2011 yılı sonu itibari ile bu konu hakkındaki öngörüler de yavaş yavaş sıralanmaya başladı.

Juniper isimli bir şirket tarafından yapılan araştırmada 2016 yılına dek E-kitap satışlarının 9.7 milyar $’ı bulacağı duyuruldu. Özellikle tablet ve akıllı telefonların gelişmesiyle atılım yapan E-kitap sektörü mobil platformun nimetlerinden yararlanıyor. Durum şu ki E-kitap satışlarının 2011 yılı sonuna doğru 3.2 milyar $’ı aşacağı düşünülüyor.

Özellikle e-okuyucularla bugünlere gelen sektör halen Amazon ve Barnes&Noble’nin desteğiyle tablet ve akıllı telefonların önünde görünüyor. Fakat zamanla bu sürecin tam tersine dönmesi bekleniyor yani tabletler E-okuyucuların yerini alacak. İstatistikler 2016 yılında tabletlerin %30′luk bir oran yakalayacağını belirtiyor.

Internet dünyasının ekonomi üzerindeki etkisi sektör sektör ayrılırken ticarete de yön veriyor. Artık ticaretin şekli de değişiyor, insanların davranış alışkanlıkları da.

50 yıl sonrasını tahmin etmeye çalışın….