2.El Fırsatlar Sitesi : Firsatiyor.com
Yazan: admin, 12 October 2011

firsatiyor-website

Milyonlarca kişinin her sabah ziyaret ettiği fırsat sitelerinin sayısı ve takipçisi her geçen gün artıyor. Artan talep ile birlikte şehir hayatında oluşan fırsatlar pazarı yeni iş modellerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Geçtiğimiz ay kullanıma açılan Firsatiyor.com fırsatlar dünyasına yenilikçi bir tarzla merhaba dedi.

Fırsat sitelerinden alışveriş yapan insanların kullanmadıkları fırsatları satabileceği ya da kaçırdıkları cazip fırsatları yeniden daha uygun fiyatla bulabilecekleri dijital bir platform olan firsatiyor.com, kendine özel yazılımı ve altyapısı ile Türkiye’de bir ilki gerçeklestiriyor. Bünyesindeki yazılım mühendislerinin altı aylık yoğun çalışması sonucu ‘fırsatlar’ pazarındaki yerini alan firsatiyor.com hızlı, sağlam ve güvenli altyapısı ile de oldukça iddiali.

Geçtiğimiz aylarda comscore’un yayınladığı raporda fırsat sitelerinin Türkiye’deki üye sayısının 4 milyon kişiye yaklaştığı ve günlük tekil ziyaretin ise 260 bin kişi civarında olduğu yer almıştı. Ülkemizde kullanıcılar aylık 25 milyon dakikalarını fırsat sitelerinde geçiriyor, kişibaşı günlük fırsat sitelerini ziyaret ise yaklaşık 7 dakika. Türkiye’de günlük olarak internette geçirilen sürenin kişibaşı toplam 30 dk olduğu düşünüldüğünde bu rakam oldukça çarpıcı. Sadece 2 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen böylesine hızla yayılan ve milyonlarca üyeye sahip olan şehir fırsatları pazarı, firsatiyor.com’un getirdigi yeni avantajlarla hız kazanacağa benziyor. ABD’deki benzerlerinden kısa bir süre sonra hayata geçen firsatiyor.com sayesinde kullanıcılar daha kolay fırsat satın alacak ve kullanamadıkları zaman bu fırsatları elden çıkarabilecek. Bu durum fırsat sitelerinden alışveriş yaparken tereddüt eden müşterileri rahatlatacak.

Daha ortaya atıldığı ilk günden itibaren bu yenilikçi iş modelinin kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen firsatiyor.com kurucu ortağı Ömer Onur Erginoğlu, Türkiye’deki mevcut fırsat pazarının firsatiyor.com ile yeni bir ivme kazanacağını belirtiyor. Erginoğlu “ Yaklasik 30 milyon kullanıcısı ile Türkiye internet pazarı müthiş dinamik. Özellikle genç nüfusun kreatif internet eğilimlerini hayranlıkla izliyoruz, sosyal hayat ve dolayısıyla şehir hayatı internete taşınmış durumda. İnsanlar fırsat siteleri sayesinde kendilerine özel ayrıcalıklar yaşatıyor, firsatiyor.com da bu ayrıcalıkların sınırlarını cok daha genişletecek ve şehir hayatına daha fazla keyif katacak” diyor.

20 milyar TL’nin üzerinde yıllık e-ticaret hacmiyle Türkiye’nin artık sanal ortamdan alışverişi benimsediğini söyleyen Erginoglu “İnsanlar sanal ortamda alışveriş yaparken güvenlik ve kullanışlılığı cok önemsiyor, biz de yazılım geliştiricilerimizin hummalı çalışması sürecinde firsatiyor.com’u bu parametrelerle oluşturduk. Özellikle kimlik numarası dogrulama ve güvenli havuz hesap sayesinde gerçek kişiler arasında ve son derece güvenli bir alışveriş yapısı kurduk. Hazırlıklarımız altı ayı bulan uzun bir süreçte gerçekleşti, ancak şu an kullanıcılarımıza gönül rahatlığıyla Türkiye’nin en gelişmiş altyapılarından birini sunuyoruz” diyerek firsatiyor.com’un iddiali duruşunun altını çizdi.


Öncelikli hedef 50 bin üye

Reklam kampanyalarının ana omurgasının sosyal medya ve fırsat siteleri çevreleri olarak belirlediklerini belirten firsatiyor.com yetkilileri, sosyal medya ajanslarıyla birlikte oluşturdukları konseptlerle viral bir yayılmayı hedeflediklerini söylüyor. Hedeflerinin birinci 6 aylık donem icin 50 bin üye olduğunu vurgulayan firsatiyor.com, bu aralar sürpriz kampanyalarla internet ve fırsat kullanıcılarının karşısına sıkça cıkacaklarının da müjdesini veriyor.